Lezing over Honingbijen en de wilde(solitaire) bij op De Minkhof in Bemmel
Op zondag 13 juli is De Minkhof geopend vanaf 11.00 uur. Er zal een lezing worden gegeven over bijen door Hans van de Poel en Henk van de Krol. Tevens kunnen de deelnemers genieten van een eenvoudige lunch.
Het gaat slecht met de insecten in Nederland en Europa (sommige soorten tot wel 70% minder). Dit geldt ook voor de bijen, zowel de honing- als de wilde bij. Dat heeft grote gevolgen voor andere soorten zoals vogels en ook voor de mens. 70% van ons voedsel is afhankelijk van insecten voor de bestuiving van planten.
Hans is oud-vrijwilliger van De Minkhof en een zeer ervaren imker die veel bijen volken heeft. Zijn kasten staan op verschillende plekken in Lingewaard o.a. bij het gemeentehuis. Henk heeft zich de laatste jaren verdiept in het leven van de wilde bij. Hans en Henk nemen u mee in de uitermate boeiende wereld van een van de belangrijkste insecten: De Bij.
Zij zullen ook aandacht besteden aan wat u zelf kunt doen om de achteruitgang van insecten, met name de bijen, zo veel mogelijk te voorkomen.
De kosten voor deze lezing inclusief de lunch bedragen € 7,50. U kunt zich tot uiterlijk vrijdag 11 juli aanmelden bij De Minkhof: tel. 0481-357185 of bij Carla Tap: 06-19093820.
Wij hopen veel geïnteresseerden in het leven van de bij te ontmoeten bij De Minkhof, Molenwei 57, de ingang is aan het einde van de Flierenhofstraat.